Default avatar
npub193pc...m5gn
npub193pc...m5gn
npub193pc...m5gn 10 months ago
Tak podle fanouška otroctví Dvořáka je asi zřejmě lepší na frontu tahat otroky, co nemají možnost říct ne, než svobodné lidi co se rozhodnou za úplatu jít bojovat na straně ukrajiny (bez ohledu na jeho původní národnost). Nebo aspoň tak to chápu když se vymezuje proti “žoldákům” jako by to bylo něco špatného. Žoldák na straně napadeného, je mnohonásobněji morálněji získaný bojovník, než otrok který byl odveden násilím. cca kolem 13:30 https://podcasty.seznam.cz/podcast/ptam-se-ja/uz-i-trump-zacina-chapat-ze-bez-evropy-to-nevyresi-rika-ministr-dvorak-488447
npub193pc...m5gn 10 months ago
A vadily by mu pocty i třeba u Netanyahua? Nebo ten masově vraždit civilisty může? A co třeba ČR? Co si vybavuji s poctami zde byl přijat méďa pů. Koncentráky jsou asi až po té návštěvě, ale porušování lidských práv v číně je dlouhodobí problém… Ale následně navštívíl jiné země EU a byl též přijat s poctami. Ale reálně, pokud není rakušan blb tak ví že pocty patří k diplomacii. Nad očekávání by bylo, když by nebyly. Z toho důvodu tímto výrokem jen ukazuje že je nekompetentní blb. Pokud nechce pocty pro masové vrahy, tak totiž existuje jediná cesta, ale nevidím ho že by měl na kanceláři cedulku “daně jsou krádež” a že by se snažil zmenšit stát… View quoted note →
npub193pc...m5gn 11 months ago
Čím víc se obchoduje, tím menší je touha válčit. - Putin by vždycky chtěl válčit, ale měl by menší motivace kdyby rusko nebylo sankcemi částečně izolováno od mezinárodniho trhu. - Hamas by měl menší podporu a tedy by možná nenastal teroristický útok který předcházel aktuální genocidě v gaze, pokud by izrael neizoloval od mezinárodního obchodu. Takže pokud hrozí globání konflikt, jeho příčinu hledejme u aktuální trumpovi zahraniční obchodní politiky. View quoted note →
npub193pc...m5gn 11 months ago
🇨🇿Hraní DrD2 za nekromanta přináší aspoň v mém pojetí jisté výzvy. DrD nemá povolání nekromanta, hraje se za alchymistu protože ten může vytvářet golemy. Jenže já chci aby to příbjehově vypadala jako nekromancie. Takže potřebuji specifické suroviny… konkrétně duše zabitých nepřátel. Ale zkuste si s pomocí dýky co pohlcuje duše těch co zabodne sbírat duše, když jste alchymista s buildem postaveným na předpokladu že budete stát vzadu a čarovat jako kouzelník kam nekromant spadá a místo toho musíte bejt v čele a bodat do lidí. A to bez schopností co by to usnadňovalo 🤣 A nebo když chcete vytvořit výbušninu (zas alchymista může snadno, buď magickou či chemickou). Ale co nekromant? Jak to okecat? Tak třeba tím že vezme kosti umučených lidí a magií uvolní veškerou bolest a utrpení, což se manifestuje výbuchem. Ale uprostřed stok sehnat někoho umučeného?
npub193pc...m5gn 11 months ago
Větší blbec než jsme doufaly… Nezavedl náhodou nedávno price control na ceny léků, že nesmí bejt dražší než v cizině? Mám pocit že jo… Není to tak trošku v konfliktu? Tohle smrdí nedostatkem jak kráva. View quoted note →
npub193pc...m5gn 11 months ago
Hmm když se ťekne pravice, představím si volný trh a soukromé vlastnictví. Uniká mi jak se posunem do extrémně volného trhu a soukromého vlastnictví dostaneme k fašismu. Jakou sakra používají definici pravice? View quoted note →
Jak říkám již déle, navýšení výdajů na obranu může paradoxně snížit obranyschopnost ČR, protože pokud to povede k poklesu životní úrovně, mohou pak být lidi snadněji koupitelní. View quoted note →
will repair manifesto look good on same wall as bitcoin whitepaper?
Připomínám jak nerealistický film je očista. Pokud by na jeden den byly všechny zločiny legální, tak by se tu nevraždilo, ale masivně stavělo! View quoted note →